Hoş geldin!

Bize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tanışabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Kayıt ol!

İNŞAAT UYGULAMA DENETÇİSİ BELGESİ HAKKINDA

Beinger

New member
Merhabalar arkadaşlar, yapı denetim firmalarında ve diğer özel şirketler de çalışmış bir inşaat mühendisiyim. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın internet sitesinde, denetçi belgesi almak için gerekli evraklardan ("Mesleğinde fiilen en az beş yıl çalıştığına ilişkin olarak ilgili kurum ve kuruluşlardan alınacak belgeler") Gerçek Kişiler mi yoksa Özel Sektör Çalışanı şartlarına mı tabiyim ? En az beş yıl koşulu sadece yapı denetim firmalarında çalışmakla mı ilgili ? SGK hizmet dökümü kayıtlarında asgari 5 sene inşaat mühendisi meslek koduyla çalışmak mı aranır ? Asıl ve son sorum ise denetçi belgesi almak için çalıştığımız kurumlardan çalışma belgesi almak zorunda mıyız?

Merhaba, bildiğim kadarıyla inşaat mühendisleri odasına kayıtlıysanız, o kayıt tarihinden itibaren 5 sene geçmiş olması yeterlidir. 5 sene kuralıda bildiğim kadarıyla yeni denetim firması açacak mühendisler için geçerli. Çalışanları bağlayan bir durum yok diye biliyorum. Tabii en kesin çözümü ilgili kurumu arayarak elde edebilirsiniz.

Geri
Üst Alt